آموزش تایپ ده انگشتی فارسی و انگلیسی

یوتایپ اولین وبسایتِ ایرانیِ آموزش تایپ ده انگشتی فارسی و انگلیسی است.

تایپ ده انگشتی فارسی و انگلیسی را ساده و حرفه ای یاد بگیر.

تمرین تایپ را شروع کن!

یادگیری تایپ آسان و لذتبخش

آموزش و تمرین تایپ ده انگشتی در یوتایپ به صورت تعاملی و شبیه یک بازی است.

بدون نیاز به دانلود و نصب نرم افزار

یادگیری تایپ به صورت آنلاین است و شما نیاز به نصب هیچ نرم‌افزاری ندارید.

گزارش‌های تحلیلی مفید

با نمودارهای تحلیلی، از وضعیت یادگیری و پیشرفت خود باخبر می‌شوید .

دوره‌های آموزش تایپ ده انگشتی

آموزش تایپ فارسی

در این دوره تایپ ده انگشتی فارسی را به آسانی می‌آموزی و تمرین می‌کنی. آموزش تایپ فارسی برای هر فارسی‌زبانی که با رایانه سر و کار دارد، مفید و کارگشا است. اگر ۳۰ ثانیه وقت داری، همین الان امتحانش کن!

شروع دوره

آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی

آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی در یوتایپ به صورت تعاملی و آنلاین انجام می‌شود. دوره آموزش تایپ ده انگشتی برای کسانی که با زبان انگلیسی سر و کار دارند، بسیار ضروری و مفید است.همین الان آموزش را از درس اول به صورت رایگان شروع کنید.

شروع دوره

آموزش تایپ اعداد

تایپ سریع بخش عددی صفحه کلید (Number pad) را بیاموز و تمرین کن. آموزش تایپ سریع اعداد برای هر کسی که با اعداد سر و کار دارد، مهارتی کاربردی است.اگر کارت با عدد و رقم است، همین الان شروع کن!

شروع دوره

آموزش تایپ ده انگشتی برنامه نویسی

با آموزش و تمرین تایپ ده انگشتی، سرعت و تمرکز خود در زمان برنامه‌نویسی را بالا ببرید. این دوره ویژه برنامه نویسان است. شما تایپ ده انگشتیِ تمامی علائم برنامه نویسی را با کدهای واقعی تمرین خواهید کرد، طوری که هنگام کد زدن هیچ نگاهی به صفحه کلید نکنید!

شروع دوره

تست سرعت تایپ فارسی

به کمک متن‌های بخش تست سرعت تایپ فارسی، سرعت تایپ خود را اندازه بگیرید. پس از تایپ هر متن، سرعت تایپ شما بلافاصله محاسبه و بر اساس کلمه بر دقیقه به شما اعلام می‌شود.

شروع دوره

تست سرعت تایپ انگلیسی

با متن های موجود در بخش تست سرعت تایپ انگلیسی در یوتایپ، سرعت تایپ انگلیسی خود را اندازه بگیرید.

شروع دوره

تایپ ده‌انگشتی چیست؟

تایپ ده‌انگشتی شیوه صحیح تایپ با صفحه کلیدهای فیزیکی (غیرلمسی) است. در این روش تایپ، از تمامی انگشتان دست‌ها برای تایپ استفاده می‌شود. با تمرین کافی، انگشتان جای تمامی دکمه‌ها را می‌آموزند و هنگام تایپ، بدون فکر کردن به دکمه‌ها، انگشتان کار تایپ را انجام می‌دهند. در نتیجه نیازی به نگاه به صفحه کلید نیست.

تمرین تایپ را شروع کنید!
محل قرارگیری انگشتان در تایپ ده انگشتی

چگونه آموزش تایپ ده انگشتی را شروع کنیم؟

نحوه کار با وبسایت آموزش تایپ ده انگشتی یوتایپ در این ویدئو توضیح داده شده است. در هر درس، ما تایپ یک یا چند حرف را آموزش می‌دهیم و سپس تمرین شروع می‌شود. هر تمرین فقط چند دقیقه زمان می‌برد و پس از انجام تمرین، سرعت، دقت و تعداد خطاهای شما اعلام می‌شود.

زمانی که به سطح قابل قبول رسیدید، به درس بعدی می‌روید و حروف بعدی را می‌آموزید، تا به تدریج به تایپ ده انگشتی کل حروف و علائم مسلط شوید.

آیا آموزش تایپ ده انگشتی در یوتایپ رایگان است؟

در هر کدام از دوره‌های آموزش تایپ فارسی، تایپ ده انگشتی انگلیسی تایپ اعداد و تایپ ده‌انگشتی ویژه برنامه‌نویسی، تعدادی از درس‌های ما رایگان است و حتی نیاز به ثبت نام هم ندارد. در همان درس‌های رایگان، شما اصول تایپ ده‌انگشتی را می‌آموزید.

اما اگر قصد داشتید آموزشتان را ادامه دهید، با پرداخت مبلغی اندک، ثبت نام می‌کنید تا همه درس‌ها در دسترس شما قرار گیرند.

تمرین تایپ را شروع کنید!

تازه‌ترین‌های وبلاگ

عادت‌های بد هنگام تایپ کردن و راه‌های ترک آن

عادت های بد هنگام استفاده از کامپیوتر

ممکن است در انجام هر کاری عادت‌های بدی داشته باشیم. استفاده از کامپیوتر و مخصوصا تایپ کردن، قوانین خاص خودش را دارد که با رعایت آنها می‌توانید راندمان کارتان را افزایش بدهید و سلامتی خود را نیز حفظ کنید. در این مقاله عادت‌های بد همگام تایپ کردن را بررسی کردیم و برای رفع هر یک راه حل ارائه کرده‌ایم.

خیس شدن کیبورد؛ بایدها و نبایدها

اگر آب روی صفحه کلید ریخت چه کارکنیم؟

اگر شما هم به نوشیدن چای یا مایعات دیگر در حین کار علاقمندید، باید جای مناسبی برای لیوان یا ماگ خود تعبیه کنید؛ وگرنه خطر خیس شدن کیبورد شما وجود دارد. در این مقاله به بایدها و نبایدهایی اشاره کرده‌ایم که پس از خیس شدن کیبوردتان باید به آنها توجه داشته باشید.

درمان نارساخوانی و نارسانویسی با معجزه تایپ ده انگشتی

نارساخوانی و نارسانویسی اختلال‌هایی هستند که می‌تواند افراد را در خواندن و نوشتن دچار مشکل کند. آموختن تایپ ده انگشتی راهی است که می‌تواند به این افراد برای کاهش عوارض ناشی از این اختلال کمک کند. این مقاله درباره رابطه تایپ ده انگشتی و این دو اختلال سخن می‌گوید.

هفت راه برای موفقیت واقعی‌ در تایپ‌ ده‌ انگشتی

هفت راه برای موفقیت واقعی در تایپ ده انگشتی

آموختن تایپ ده انگشتی مانند بسیاری از مهارت‌های دیگر، نیاز به انگیزه و تداوم دارد. در این مقاله هفت مورد را بررسی کرده‌ایم که چطور می‌تواند به موفقیت شما در یاد گرفتن تایپ ده انگشتی کمک کند.

ورزش‌ هایی برای سلامتی کاربران کامپیوتر

ورزش هایی برای کاربران کامپیوتر

هر شغلی عارضه‌های مخصوص به خود را برای بدن ما دارد. افرادی که ساعت‌های زیادی پشت میز می‌نشینند هم از این عوارض در امان نیستند. در این مقاله‌ نرمش‌هایی ساده را آموزش داده‌ایم تا با انجام آنها از دردهای جسمانی خود بکاهید.

۱۷ شغلی که در آن تایپ ده انگشتی کاربرد اساسی دارد

17 شغل که به تایپ ده انگشتی نیاز دارد

مهارت‌ها بخشی از هر رزومه هستند که مدیران به آن توجه ویژه‌ای می‌کنند. مثلاً مهارت ارتباط موثر یا ICDL از مهارت‌هایی هستند که در خیلی از رزومه‌ها وجود دارد، اما جای خالی مهارت تایپ ده انگشتی در رزومه‌ها مشاهده می‌شود و … بیشتر بخوانید

تأثیر تایپ ده‌انگشتی روی عملکرد مغز

تاثیر تایپ ده انگشتی روی عملکرد مغز

مغز انسان، حجم و جرم کوچکی از بدن را به خود اختصاص داده است اما می‌توانیم بگوییم که کنترل همه اعمال و رفتار ما به آن بستگی دارد. شاید باورنکردنی به نظر برسد اما در این مقاله قصد داریم بگوییم که تایپ ده انگشتی چه تأثیری روی مغز می‌تواند بگذارد و چطور می‌تواند آن را قوی‌تر کند.

مزایای آموزش تایپ ده انگشتی برای کودکان

مزایای آموزش تایپ ده انگشتی به کودکان

وقتی به مهارت‌هایی که کودکان به آن نیاز دارند فکر می‌کنیم، احتمالا آخرین موردی که به ذهنمان می‌رسد آموختن تایپ ده انگشتی است که در این مقاله مزایای آن را شرح داده‌ایم. تایپ ده انگشتی امروزه یک مزیت نیست، بلکه الزامی است که می‌تواند آینده کودکان را متحول کند.

انواع کیبورد از نظر تعداد و چیدمان دکمه ها

انواع کیبورد از نظر سایز و تعداد دکمه ها

کیبوردها بسته به تعداد دکمه‌ها و نحوه چیدمانشان می‌توانند سایزهای مختلفی داشته باشند. شکل قرار گرفتن دکمه‌ها روی کیبورد می‌تواند روی عملکرد شما در تایپ و انجام کارهای دیگر تأثیر بگذارد. این مقاله را بخوانید تا بتوانید مناسب‌ترین کیبورد را برای کار خودتان انتخاب کنید.

یوتایپ از زبان شما

عالی

★★★★★
سلام باتشکرفراوان ازسازنده این برنامه بسیارمفیدوکاربردی...خیلی خوشحالم که تونستم اینکارویادبگیرم چون خیلی به کارم اومد.بازم ممنون
- فرشته

حمایت و پیشنهاد

★★★★☆
سلام و خداقوت ممنون از سایت و خدمات خوبتون بسیار سایت کارامدی است و به دوستانی که این پیام رو میبینند، پیشنهاد میکنم که یک بار این تجربه و حس تایپ ده انگشتی را داشته باشند و اما پیشهاد: 1. کار خیلی خوبی کردید که برای میزان کیفیت تایپی که انجام میدیم، امتیاز قائل هستید اما زیاد کارامد نیست، میتونید همین کار رو با دادن تخفیف در اشتراک گیری به میزان معینی که در بازه فلان تاریخ گرفتند، جذاب کنید و اینطور میشه یک انگیزه ای هم به تایپیست ها داده باشید 2. لطفا تمرین تست تایپ رو بیشتر کنید، حتی شده برای کسانی که اشتراک دارند باز باشه چون بعد از مدتی که وارد سایت میشیم و تایپ رو یاد گرفتیم، میتونیم متن های جدیدی را تجربه کنیم و از یک نواختی خارج بشه 3. سعی کنید اگر امکان دارد دانشجوهای خود را پس فعالیت مستمر و رسیدن به یک میزان امتیاز، وارد تیم تایپ کنید و از ان به بعد پروژه های تایپی را بپزیرید و به نوبت به بهترین دانشجویانتان بدهید، اینطور حس بهتری برای یادگیری دارند و امید دارند که میتواند از این مهارت برای کسب درآمد از سایت شما استفاده کنند؛ میدونم که سایت های مختلفی برای تحویل سفارش تایپ وجود دارد اما برای سایتی مثل شما، این کار یک مزیت رقابتی محسوب میشه بازم ممنون که صحبت هایم را خواندید، یاعلی
- محمد حسین کریمان

اموزش تایپ 10 انگشتی

★★★★★
من بسیار از اموزش های سایت یوتایپ راضی بودم از اینکه بجای گفتن عملی بهمون درس یاد میداد خیلی خوشم اومد
- ع ع

تشکر

★★★★★
با سلام من به صورت کاملا اتفاقی با سایتتون آشنا شدم خواستم از شیوه آموزشتون تشکر کنم هنوز هم باور نمیشه که حروف یک ردیف کیبرد رو بدون نگاه کردن به کیبرد تایپ می کنم بسیار ممنون
- مهناز بلوچ

یوتایپ

★★★★★
سلام. الان دارم این متن رو بصورت ده انگشتی و بدون نگاه به کیبرد مینویسم. من این هنر رو از سایت خوب شما یاد گرفتم. «یوتایپ» خیلی خوبی! به امید جهانی شدنت. مرسی از سایت خوبتون.
- مهزیار رحمانی

بی نظیر

★★★★★
واقعا عالیه . دمتون گرم . تایپ آسان ده انگشتی ، با « یوتایپ »
- پارسا

درجه 1

★★★★★
بهترین سایتی که میشه توش تایپ ده انگشتی رو یاد گرفت
- ابوالفضل

عالی

★★★☆☆
طراحی ساده و عالی، سایت رو در در مرورگر کروم بوکمارک کردم و هر روز تمرین میکنم
- مهدی

عالی

★★★☆☆
طراحی ساده و عالی، سایت رو در در مرورگر کروم بوکمارک کردم و هر روز تمرین میکنم
- مهدی

تایپ ده انگشتی فارسی

★★★★★
سلام. الان دارم این متن رو بصورت ده انگشتی و بدون نگاه به کیبرد مینویسم. من این هنر رو از سایت خوب شما یاد گرفتم. «یوتایپ» خیلی خوبی! به امید جهانی شدنت:)
- far.

تشکر

★★★★★
دین دین دی دی ننننن آیا از تایپ مثل لاک پشت خسته شده اید؟آیا از همه انگشتانی که خدا به شما عطا کرده استفاده نمیکنید؟آیا انگشت های دیگر شما کپک زده است؟با سایت یوتایپ میتونید از همه انگشت هاتون استفاده کنید و سرعت تایپتون رو بالا ببرید من به همه پیشنهاد میکنم.تازه پوستتون هم روشن میشه نه دروغ گفتم این یکیو:)
- حسین شهبازی

رضایت

★★★★★
من جواب بسیاری از سوالها را از یوتایپ پیدا کردم
- رضوان

آموزش تایپ ده انگشتی فارسی و انگلیسی
4٫6 rating based on 12,345 ratings
امتیاز کل: 4.6 از 5 بر اساس 308 دیدگاه
دیگر دیدگاه‌ها را ببینید و شما هم نظر دهید