یوتایپ از نگاه دیگران

وبسایت‌ها و وبلاگ‌های مختلفی به یوتایپ لطف داشته اند و آن را معرفی کرده‌اند. در زیر بخشی از مطالبی که به معرفی یوتایپ پرداخته اند را می‌بینید. با کلیک بر روی عنوان هر مطلب، می‌توانید آن را مطالعه کنید:

دربارهٔ اهمیت ارگونومی | چند نکته و یک گزارش

از محمدرضا شعبانعلی در وبسایت شخصی

برای من، فایدهٔ کیبورد ارگونومیک این بود که متوجه شدم شیوهٔ‌ استفاده از دستانم در تایپ، متوازن و متعادل نیست. به همین علت می‌گویم اگر ده‌انگشتی تایپ نمی‌کنید،‌ تمرین تایپ ده‌انگشتی بسیار مهم‌تر از این است که یک کیبورد ارگونومیک بخرید.

این را هم بگویم که برای تمرین تایپ ده‌انگشتی از سرویس یوتایپ استفاده کردم و مدتی درگیر تایپ «گم شدن بلیت سینما» (همهٔ حروف در ردیف میانی هستند) بودم. تجربهٔ بسیار خوبی بود و از این سرویس راضی بودم.

چطور تمرین تایپ ۱۰ انگشتی را شروع کردم!

از علی اکبر قزوینی در وبسایت شخصی

از طراحی صفحه و رابط کاربری سایت خوشم آمد. بلافاصله تمرین اول را شروع کردم؛ و آن را بیشتر خوشایند یافتم. ... اینقدر به دلم نشست که پس از کمی گشتن در سایت یوتایپ و بیشتر آشنا شدن با آن، بلافاصله اشتراک یک‌ساله‌اش را خریدم تا هم مدت بیشتری به درس‌ها دسترسی داشته باشم، هم حمایت بیشتری باشد برای توسعه‌دهندۀ این سایت ارزشمند و کاربردی.

یوتایپ، آموزش تایپ سریع و اصولی فارسی و انگلیسی

از علیرضا مجیدی در یک پزشک

رابط کاربری یوتایپ واقعا خوب طراحی شده، ابتدا یوتایپ سعی می‌کند که شیوه انگشت‌گذاری صحیح را به شما آموزش بدهد و بعد قدم به قدم مهارت شما را افزایش می‌دهد و تکنیک‌هایی پایه ساده و کارآمدی را به شما آموزش می‌دهد. همه این دروس هم در داخل مرورگر و بدون نیاز به دانلود فایل یا مصرف پهنای باند خاصی رخ می‌دهد... هیچ خبری از فشار یا تصور اینکه شما به عنوان یک تازه‌کار باید یک شبکه، ره صد ساله را بپیمایید نیست. در عین حال دروس به صورتی تنظیم شده‌اند که وقت شما را بی‌جهت تلف نکنند.

در تابستان چه کار کنیم تا به ما خوش بگذرد؟

از علیرضا مرادی در مکتب‌یار

یکی از کارهایی هم که دانش آموزان میتونن از تعطیلات تابستان استفاده کنن و مهارت خاصی رو یاد بگیرن، تایپ سریع یا همون تایپ ده انگشتی هست. کافیه از افراد مختلف بپرسید که آیا این مهارت رو بلد هستند یا نه؟ اون وقت متوجه میشید که یادگیری این مهارت چه قدر شما رو از بقیه جلوتر میندازه و متمایز تون میکنه.

لذت نویسندگی و تایپ

از سید محمد حسینی در مرتا

التایپ و ما ادراک ‌التایپ!
تایپ، خیال نویسنده را از خط‌خوردگی و حذف و اضافات آسوده می‌‌کند؛ ارسال الکترونیکی نوشته را ممکن می‌سازد؛ قدرت و امکانات نویسنده را برای انتخاب کلمات و تغییر آنها بیشتر می‌کند… خلاصه اینکه تایپ، فضلیت نیست؛ ضرورت است.
این هم یک سایت خوب برای یادگیری آسان تایپ ۱۰ انگشتی : یوتایپ

مهارت های لازم برای تولید کننده محتوا ( کارشناس تولید محتوا )

از محمد صادق اسلمی در وبسایت شخصی

پیشنهاد من برای تایپ ده انگشتی استفاده از سایت یوتایپ است. من به کمک این سرویس، تایپ ده انگشتی فارسی را در مدت ۲۰ روز و روزی ۱۰ دقیقه تمرین، یادگرفتم. به نظرم با خرید اکانت یک ماهه‌ی این سایت می‌توانید این مهارت را به آسانی یاد بگیرید. اگرچه در ابتدا سرعت شما را پایین می‌آورد اما در ادامه با تمرین بیشتر سرعت تایپ شما چندین برابر می‌شود و تایپ کردن طولانی باعث خستگی شما نمی‌شود.

راهنمای کامل تایپ سریع ده‌انگشتی

از فرشاد گوهری در همیار آی تی

یوتایپ اصول صحیح تایپ ۱۰ انگشتی فارسی و انگلیسی را به صورت تعاملی و کاملا آنلاین (بدون نیاز به نصب برنامه‌ی جانبی) به شما می‌آموزد و می‌تواند در مدت زمان کوتاهی مهارت تایپ صحیح را در شما تقویت کند.

شما هم اگر مطلبی نوشته اید و یوتایپ را معرفی کرده اید، با ما تماس بگیرید تا مطلبتان را در اینجا انعکاس دهیم. شرط انعکاس مطالب، غنای محتوایی مطلب مذکور و غنای وبسایت یا وبلاگ شما به طور کلی است.