ت ب ت ب تت بب تت بب

بت تب بت تب بت تب

تبت تتب بتبت تبتب تتتببب

درس یک

به خاطر تصمیمتان برای یادگیری تایپ سریع ده‌انگشتی به شما تبریک می‌گوییم!

به صفحه کلید رایانه‌ی خود نگاه کنید، می‌بینید که دو دکمه‌ی ت و ب دارای زایده‌های کوچکی هستند. این برجستگی‌ها برای این است که شما بتوانید بدون نگاه به صفحه کلید و به کمک حس لامسه‌، این دو دکمه را پیدا کنید. حالا دستان خود را مطابق شکل زیر روی صفحه کلید قرار دهید، به طوری که با انگشتان اشاره‌ی خود بتوانید زایده‌های مربوط به دکمه حروف ت و ب را احساس کنید.

تایپ حروف ت و ب

حالا ۸ دکمه مربوط به حروف ک، م، ن، ت و ب، ی، س، ش در زیر انگشتان شما قرار دارند. چند بار دست خود را از صفحه کلید بردارید و سعی کنید بدون نگاه به صفحه کلید، و با کمک حس لامسه و آن دو زایده، انگشتان خود را روی این دکمه‌ها قرار دهید.

بسیار خب! در درس اول دو حرف ت و ب و دکمه‌ی فاصله را تمرین خواهیم کرد. ت را با انگشت اشاره دست راست، ب را با انگشت اشاره‌ی دست چپ، و دکمه فاصله را با یکی از انگشتان شست، تایپ می‌کنیم.

با شروع تمرین، باید حروفی را که می‌بینید، بدون نگاه به صفحه کلید تایپ کنید. البته می‌توانید به صفحه کلیدی که همین پایین به شما نمایش داده خواهد شد نگاه کنید! معطل چه هستید؟ شروع کنید!

برای شروع، کلید فاصله را فشار دهید.

یوتایپ؛ وبسایت آموزش تایپ ده‌انگشتی فارسی و انگلیسی

نمودار پیشرفت

با ثبت نام در یوتایپ، می‌توانید نمودار روند پیشرفت خود را در هر درس مشاهده کنید و به گزارش‌های تحلیلی در مورد روند کلی آموزش تایپ خود دسترسی داشته باشید.

ثبت نام کنید

دروس یوتایپ برای آموزش تایپ سریع با صفحه‌کلید فیزیکی طراحی شده اند. برای استفاده از دروس، در رایانه شخصی یا لپتاپ خود به آدرس utype.ir بروید.

اما حال که روی موبایل گذرتان به اینجا افتاده، لطفا ما را در اینستاگرام یا تلگرام دنبال کنید و سری هم به مقاله‌های ما در بلاگ یوتایپ بزنید.