ت ب ت ب تت بب تت بب

بت تب بت تب بت تب

تبت تتب بتبت تبتب تتتببب

درس یک

تصمیمت برای یادگیری تایپ سریع ده‌انگشتی تبریک اساسی دارد! قول می‌دهم پشیمان نشوی ;-)

به صفحه کلید رایانه‌ی خود نگاه کن. دو دکمه‌ی ت و ب زایده‌های کوچکی دارند. دیده بودیشان؟ این برجستگی‌ها برای این است که  بدون نگاه به صفحه‌کلید و با حس لامسه‌، این دو دکمه را پیدا کنی. حالا دستانت را مطابق شکل زیر روی صفحه کلید بگذار، به طوری که با انگشتان اشاره‌ی خود زایده‌های مربوط به دکمه حروف ت و ب را احساس کنی.

تایپ حروف ت و ب

حالا ۸ دکمه مربوط به حروف ک، م، ن، ت و ب، ی، س، ش در زیر انگشتان تو هستند. چند بار دست خود را از صفحه کلید بردار و سعی کن بدون نگاه به صفحه کلید، و با کمک حس لامسه و آن دو زایده، انگشتان خود را روی این دکمه‌ها بگذاری.

بسیار خب! در درس اول دو حرف ت و ب و دکمه‌ی فاصله را تمرین خواهیم کرد. ت را با انگشت اشاره دست راست، ب را با انگشت اشاره‌ی دست چپ، و دکمه فاصله را با یکی از انگشتان شست، تایپ می‌کنیم. با شروع تمرین، باید حروفی را که می‌بینی، تایپ کنی. معطل چه هستی؟ دکمه فاصله را بزن و شروع کن!

برای شروع، کلید فاصله را فشار دهید.

یوتایپ؛ وبسایت آموزش تایپ ده‌انگشتی فارسی و انگلیسی

نمودار پیشرفت

با ثبت نام در یوتایپ، می‌توانید نمودار روند پیشرفت خود را در هر درس مشاهده کنید و به گزارش‌های تحلیلی در مورد روند کلی آموزش تایپ خود دسترسی داشته باشید.

ثبت نام کنید

دروس یوتایپ برای آموزش تایپ سریع با صفحه‌کلید فیزیکی طراحی شده اند. برای استفاده از دروس، در رایانه شخصی یا لپتاپ خود به آدرس utype.ir بروید.

اما حال که روی موبایل گذرتان به اینجا افتاده، لطفا ما را در اینستاگرام یا تلگرام دنبال کنید و سری هم به مقاله‌های ما در بلاگ یوتایپ بزنید.