1. خانه
  2. پایگاه دانش
  3. راهنمای تایپ حرکه‌ها، نویسه‌ها و علائم ویژه
  4. نحوه تایپ و جای نقطه ویرگول (؛) در صفحه کلید

نحوه تایپ و جای نقطه ویرگول (؛) در صفحه کلید

نقطه ویرگول برای مکثی بیشتر از ویرگول و کمتر از نقطه در نگارش استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید موارد استفاده آن را بدانید، موارد کاربرد نقطه ویرگول در نگارش فارسی را مطالعه کنید. در این مطلب، نحوه تایپ نقطه ویرگول و جای آن در صفحه کلیدهای مختلف را بیان کرده ایم.

  • در ویندوز و در صفحه کلید رایج، نقطه ویرگول با Shift + Y تایپ می‌شود.
  • در صفحه کلید استاندارد فارسی ویندوز، و در سیستم عامل مک و لینوکس، نقطه ویرگول با Shift + " (شیفت و علامت کوتیشن انگلیسی) تایپ می‌شود.
جای نقطه ویرگول در کیبورد
  • در سیستم عامل اندروید، اگر از صفحه کلید لمسی پیشفرض سامسونگ استفاده می‌کنید، روی دکمه «1#!» در گوشه پایین-چپ صفحه کلید ضربه بزنید تا قسمت تایپ علائم فعال شود. دکمه نقطه ویرگول را بالای دکمه اسپیس خواهید یافت.
  • در سیستم عامل اندروید، اگر از صفحه کلید لمسی گوگل (Gboard) استفاده می‌کنید، روی دکمه «۳۲۱؟» در گوشه پایین-چپ صفحه کلید ضربه بزنید تا قسمت تایپ علائم فعال شود. دکمه نقطه ویرگول را بالای دکمه فاصله خواهید یافت.

نکته

همانند دیگر نشانه های ویراستاری تک، در زمان درج نقطه ویرگول، این علامت به حرف قبل از خود می‌چسبد و از حرف پس از خود یه فاصله دارد.

ما در یوتایپ، طی دوره آموزش تایپ فارسی، علاوه بر تایپ ده انگشتی حروف، تایپ سریع علائم ویراستاری از جمله نقطه ویرگول را نیز آموزش می‌دهیم. درس اول ما را امتحان کنید!

یک یادآوری مهم

تایپ ده‌انگشتی مهارتی است که همه به آن نیاز داریم. آن را با آسان‌ترین و بهترین روش بیاموزید.

همین الان یادگیری تایپ ده‌انگشتی را شروع کنید!

utype_ir

یوتایپ | آموزش تایپ ده‌انگشتی

در اینستاگرام، کلی مطالب آموزشیِ جالب و مفید برایتان داریم 👇

صفحه ما را ببینید
لوگوی یوتایپ

۷ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *