نمودار پیشرفت

با ثبت نام در یوتایپ، می‌توانی نمودار روند پیشرفت خود را در هر درس ببینی و به گزارش‌های تحلیلی در مورد روند کلی آموزش تایپ خود دسترسی داشته باشی.

ثبت نام کنید

درس اول

بسیار خوشحالیم که می‌خواهی تایپ انگلیسی را با ما یاد بگیری! این کار شبیه یک بازی است و قول می‌دهیم لذت ببری :-)

اگر به صفحه کلید زیر دستت نگاه کنی، می‌بینی که دو دکمه j و f برجستگی‌های کوچکی دارند. این برجستگی برای این است که بتوانی بدون نگاه به صفحه کلید و با حس لامسه، این دکمه‌ها را پیدا کنی. حالا دستانت را مطابق شکل زیر روی صفحه‌کلید بگذار؛ طوری که با انگشتان اشاره خود بتوانی برجستگی حروف j و f را احساس کنی.

home-keys-en

اکنون ۸ دکمه مربوط به ;، L، K، J و F، D، S، A در زیر انگشتان توست. به این دکمه‌ها «دکمه‌های خانه» می‌گوییم که موقعیت پیش‌فرض انگشتان روی صفحه کلید است. چند بار دست خود را از صفحه کلید بردار و سعی کن بدون نگاه به صفحه کلید، و با حس لامسه و آن دو زایده، انگشتان خود را سر جای درست بگذاری.

در این درس دو حرف j و f و دکمه فاصله را با هم تمرین می‌کنیم. j را با انگشت اشاره دست راست، f را با انگشت اشاره‌ی دست چپ، و دکمه فاصله را با انگشت شست دست راست تایپ می‌کنی. با شروع تمرین، باید حروفی را که می‌بینی، بدون نگاه به صفحه کلید تایپ کنی. معطل چه هستی؟ شروع کن!

برای شروع، کلید فاصله را فشار دهید.

نیاز به کیبورد فیزیکی

برای استفاده از درس‌ها، یک کیبورد فیزیکی به دستگاه خود وصل کنید و یا در رایانه شخصی یا لپتاپ خود به آدرس utype.ir بروید.

نحوه اتصال کیبورد به گوشی و تبلت

حالا که روی موبایل گذرتان به اینجا افتاده،
لطفاً ما را در اینستاگرام دنبال کن.

utype_ir

یوتایپ | آموزش تایپ ده‌انگشتی

برای دریافت مطالب مفید و شرکت در قرعه‌کشی‌ها فالو کنید.

Follow on Instagram
لوگوی یوتایپ